Płytki drewnopodobne łazienka – jak pięknie zaaranżować pomieszczenia w swoim domu?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które nie mogą jedynie dobrze się prezentować – konieczne jest, aby była ona również praktyczna w codziennym użytkowaniu. Istnieje kilka zabiegów, mebli oraz dodatków, które w prosty i szybki sposób odmienią każdą łazienkę oraz zapewnią jej wyjątkowy wygląd. Jednym z nich jest właśnie użycie drewnopodobnych płytek. Jakie korzyści niesie ze sobą takie wykończenie łazienki? Do jakiego stylu najlepiej wpasują się płytki drewnopodobne? Oto kilka wskazówek i porad prosto od projektantów wnętrz.

Drewnopodobne płytki do łazienki – dlaczego warto postawić na klasykę?

płytki drewnopodopne

Płytki imitujące drewno to coś, co świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Oprócz tego, że pozwalają wprowadzić do niej ciepły, przytulny klimat, którego nie oddają żadne inne wzory, są one również zawsze w modzie. Podczas wyboru płytek warto również zwrócić uwagę na ich jakość. Odporność na uszkodzenia i odpryski będzie dodatkowym atutem, który sprawi, że aranżacja będzie trwała i wytrzymała a nasza łazienka będzie cieszyła się długowiecznością.

Łazienka w Twoim stylu – jak stworzyć wyjątkową aranżację łazienki? 

Płytki drewnopodobne są na tyle uniwersalnym i praktycznym elementem łazienki, że sprawdzą się niemalże do wnętrz o każdym stylu i wystroju. Oprócz tego, że będą idealną podstawą pomieszczenia w romantycznym i ciepłym stylu boho, doskonale dopełnią również industrialne i nowoczesne kompozycje. Drewnopodobne płytki łazienka idealnie prezentują się na przykład w połączeniu z wiklinowymi koszyczkami, lnianymi zasłonami czy też innymi, delikatnymi dodatkami. Jako ponadczasowa baza pozwalają na zmianę stylu łazienki bez konieczności robienia kosztownego, generalnego remontu.