Płytki do salonu, czyli ciekawy sposób na pomieszczenie

Płytki zwykle kojarzą się z łazienką lub kuchnią. To właśnie tam przy ich pomocy wykańcza się przecież podłogę lub ścianę. Sporym zaskoczeniem mogą być zatem płytki do salonu. Są coraz bardziej popularne, cieszą się dużym wzięciem szczególnie u osób lubiących prosty i minimalistyczny styl oraz nowoczesne sposoby na wykończenie wnętrza.

Płytki do salonu na podłogę

Podłogę w salonie można wykończyć na przykład za pomocą płytek drewnopodobnych. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia również świetny efekt wizualny. Płytki drewnopodobne po ułożeniu wyglądają po prostu jak podłoga z klasycznego drewna. Można ułożyć je tradycyjnie jak zwykle deski, lub też w jodełkę. Sporo osób decyduje się również na wyłożenie za ich pomocą jednej ze ścian. W ten sposób tworzy się iluzję, że ściana została wykończona za pomocą starych desek. To naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie.

Płytki imitujące beton

Kolejny pomysł na płytki salonowe to te imitujące beton strukturalny. Jeżeli ktoś pragnie mieszkać w stylu industrialnym i loftowym, ale zwyczajnie nie stać go na charakterystyczne dla tego stylu rozwiązania, może wybrać coś pomiędzy. Płytki imitujące beton to właśnie taki doskonały kompromis. Będą one fantastycznie wyglądały na ścianie i stworzą odrobinę surowe wnętrze, które można z łatwością ocieplić za pomocą różnych dodatków. Pasują do tego między innymi ciekawe miękkie poduchy czy koce uszyte z imitacji futra. Wraz z odrobinę chłodnym i minimalistycznym betonem, tworzą bardzo eleganckie i wysmakowane wnętrze. Warto zrywać ze stereotypami również jeżeli chodzi o wykończenie domu.