Płytki do garażu – jak wybrać?

Garaż jest przestrzenią domu, która powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Płytki garażowe muszą być przede wszystkim praktyczne. Jak wybrać płytki, by służyły przez wiele lat?

Odporne na zabrudzenia

Garaż jest miejscem, w którym brud to chleb powszedni. Smary, czy oleje codziennie wyciekają na podłogę przestrzeni użytkowych. Warto wybrać płytki garażowe, które nie tylko są odporne na zabrudzenie, ale również dobrze znoszą czyszczenie środkami chemicznymi.

Idealnym wyborem do garażu są płytki gresowe barwione w masie oraz impregnowane w procesie produkcji. Co to znaczy? Impregnacja w procesie produkcji jest mechanicznym, czyli równomiernym, naniesieniem na płytkę gresową specjalnego preparatu przed wypiekaniem. Tak zabezpieczone kafelki mają zasklepione mikropory. Po wypieku w piecu, który trwa około 40 minut w temperaturze 1270 °C, powierzchnia płytki jest trwale zasklepiona preparatem impregnującym.

Mrozoodporne

Jest to niezbędne nawet, gdy garaż jest ogrzewany. Gwałtowne ochłodzenie garażu może doprowadzić do popękania płytek.

Antypoślizgowe

W garażu zawsze jest woda lub błoto. Wjeżdżamy samochodem wnosimy błoto. Pracujemy wnosimy błoto i wilgoć. Antypoślizgowe płytki garażowe to podstawowy wymóg bezpieczeństwa. Zalecana jest klasa antypoślizgowości płytek minimum R9.

Odporne na pęknięcia

Płytki garażowe muszą być odporne na pęknięcia. W przeciwnym razie garaż po kilku latach będzie wyglądał, jak po poważnych przejściach. W trakcie pracy zawsze coś upada, przewraca się, a do tego działają duże siły obciążenia, jak chociażby parkujący samochód.