Plakaty czyli najlepszy sposób na wystrój ścian

Ozdobienie ściany domu za pomocą plakatów to współcześnie jeden z bardzo mocnych trendów wnętrzarskich. Prezentują się świetnie zarówno w dużych domach i rezydencjach, jak też w przytulnych mieszkankach w bloku. Można postawić na autorskie grafiki występujące w limitowanych ilościach, albo kupić z reprodukcjami. Fajny sklep z plakatami ma szeroką ofertę i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

plakatowy dodatek na ścianę w mieszkaniu

Plakaty w stylu skandynawskim

Styl skandynawski bardzo przyjął się w naszym kraju i obecnie dodatki do domu utrzymane w tej stylistyce są niezwykle modne. Kilka plakatów w stylu skandynawskim odmieni wygląd każdego salonu, nadając mu bardziej współczesny charakter i odrobinę elegancji. Plakaty skandynawskie najczęściej utrzymane są w kolorystyce czarno-białej, przedstawiają jakieś proste obiekty, na przykład motywy roślinne lub typograficzne. To właśnie plakaty z literami alfabetu są jednym z najmodniejszych dodatków. Tego typu można z powodzeniem zestawiać ze zdjęciami rodzinnymi, które również chce się mieć powieszone na ścianie.

Sklep z plakatami dla dzieci

Bardzo mocny trend to również ozdabianie pokojów dziecięcych za pomocą dedykowanych tam produktów. Plakaty do pokoju dziecka najczęściej przedstawiają jakieś postaci z bajek, wróżki, ale równie popularne są grafiki na przykład z literami alfabetu. Plakaty dla dzieci to dobry sposób na odmienienie wnętrza, które wcześniej było urządzone na przykład jeszcze dla przedszkolaka, a teraz chciałoby się stworzyć przestrzeń dla dziecka szkolnego. Za pomocą plakatów pokój może mieć zupełnie nowy charakter.

Plakaty ze wzorami botanicznymi

Są popularne od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej kwestii zmienić. Plakaty przedstawiające liście tropikalnych roślin to doskonały sposób na wprowadzenie odrobiny zieleni do wnętrza – pięknie komponują się z białymi ścianami, tworząc nowoczesne i eklektyczne wnętrze.