Ozdoby bożonarodzeniowe czyli jak udekorować choinkę?

ozdoby bożonarodzeniowe

Jak ładnie ozdobić choinkę bożonarodzeniową na Święta? Co zrobić, aby stała się prawdziwą ozdobą mieszkania lub ogrodu? Kluczem do sukcesu są nieszablonowe dekoracje bożonarodzeniowe i lampki choinkowe. Im bardziej oryginalne, tym lepiej. Mogą to być klasyczne bombki lub ozdoby wykonane z filcu, ze szkła, z drewna, a nawet z metalu. Co zatem warto umieścić na swojej choince?

Ozdoby bożonarodzeniowe – klasyka czy awangarda?

Sposób dekorowania choinki zależy od wielu czynników. Wszystko jednak zależy od tego, jak prezentuje się wystrój pomieszczenia, w którym będzie stało drzewko. Dekoracje bożonarodzeniowe mogą być barwne i różnokształtne lub proste i raczej stonowane kolorystycznie. Przed przystąpieniem do ubierania choinki, warto ocenić, co najlepiej pasuje do aranżacji wnętrza. 

Co powiesić na choince?

Pole do manewru jest obecnie bardzo szerokie. Na choince można zawiesić:

  • bombki z różnych materiałów
  • łańcuchy, a także girlandy
  • lampki,
  • gwiazdy, 
  • suszone owoce, itd.

Współczesne ozdoby na Boże Narodzenie to nieskończenie wiele różnorodnych kształtów, kolorów, materiałów i form. Można wybrać lampki w kształcie gwiazdek, kulek albo delikatnie osadzone na druciku. Kolorowe lub jednobarwne.

Wśród bombek dominuje szklana klasyka, ale coraz większym powodzeniem cieszą się ozdoby bożonarodzeniowe w kształcie aniołków, owoców, kieliszków, Mikołajów, a nawet samochodów (do kupienia tutaj). Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto natomiast pamiętać o tym, aby wszystkie dekoracje były ze sobą spójne i tworzyły pewnego rodzaju historię. Wówczas można być pewnym, że takie drzewko zachwyci każdego świątecznego gościa.