Nowoczesne ramy do obrazów a wystrój wnętrz

stylowa rama na obraz

Eleganckie ramy do obrazów są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego dzieła, dlatego też warto dobierać je z odpowiednim rozsądkiem. W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na uboższe w stylu i kolorze ramy, które po bardzo długiej przerwie powracają do mody.

Moda na minimalizm

Nowoczesne ramy projektowane są w taki sposób, aby nie odwracały uwagi od obrazu, który jak powszechnie wiadomo powinien zawsze grać pierwsze skrzypce. Aby wybrać idealną ramę, warto także zastanowić się nad tym, jaką role ma pełnić obraz w danym wnętrzu. Jeżeli obrazy mają stanowić jedynie jeden z elementów wystroju, to nie warto ich tak bardzo eksponować. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się tradycyjne ramy do obrazów – https://www.galeriaplakatu.com/ramy, które mogą zlewać się w jedną całość. Wiele osób inwestuje jednak w drogie obrazy po to, aby uświetniały one wnętrze, dlatego też warto postawić na porządne ramy do obrazów.

Jak dobrać ramy do obrazów?

Aby idealnie dobrać ramy, należy zwrócić szczególną uwagę na kolor ściany. Perfekcyjnie dobrana rama nie powinna przytłaczać pozostałych elementów wnętrza. Dobrze dobrana rama nie może także zlewać się z kolorystyką ściany. Osoby, które mają ciemne ściany w pierwszej kolejności powinny postawić na ramy, które są bardzo bogate w ornamenty i dodatkowe zdobienia. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tradycyjnych wnętrz. Jeżeli chodzi o jasne ściany, to tutaj najlepszym wyborem są bardziej skomplikowane produkty.

Cenne wskazówki przy wyborze ram

Małych rozmiarów obrazy zdecydowanie lepiej prezentować będą się w nieco szerszych ramach. W ten prosty sposób, będzie można optycznie zwiększyć ich powierzchnię, dzięki czemu prezentować będą się o niebo lepiej. Obrazy, które są w ciepłych kolorach najlepiej sprawdzą się w ramach o cieplej tonacji. Jeżeli chodzi o obrazy o zimnych barwach, to tutaj warto postawić na ramy o zimnych odcieniach.