Najdroższe blaty kuchenne

Decydując się na blat kuchenny, warto rozważyć każdą możliwą opcję. Jeżeli dysponuje się sporym budżetem i nie trzeba się liczyć z kosztami, decyzja jakiego rodzaju blat znajdzie się w kuchni powinna być prosta – blat kamienny. Pozostaje kwestia wyboru producenta i koloru.

Rodzaje kamiennych blatów

Najpopularniejszym, najtrwalszym, a zarazem najdroższym blatem kamiennym jest ten wykonany z granitu. Zaraz za nim, również na wysokiej pozycji plasuje się porfir i bazalt. Blaty te są wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, zniszczenia mechaniczne i zaplamienia. Kolejne są blaty marmurowe, które mimo, że piękne łatwo zaplamić – wystarczy je jednak odpowiednio zaimpregnować.

źródło: ( www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html )

Wykończenie blatu

Blaty kuchenne należy przygotować przed ich używaniem. Przed zaimpregnowaniem blatu należy wybrać sposób, w jaki ma być wykończony. Krawędzie mogą być ostre, delikatnie zaokrąglone lub zupełnie obłe. Powierzchnia błyszcząca, satynowa lub matowa. Oczywiście może pozostać chropowata i surowa – zależy to tylko od gustu przyszłego użytkownika

Ceny

Blaty granitowe można dostać od 500zł/m2 wzwyż. Do ceny produktu należy dodać także transport – blat jest bardzo ciężki. Warto też do ceny usługi już na samym początku doliczyć wycięcie pod wymiar i zamontowanie blatu na odpowiednim miejscu. Nierealne jest wykonanie tego samodzielnie, w domowych warunkach.

Kamienny blat jest piękny i długowieczny. Jeżeli tylko można sobie na niego pozwolić, naprawdę warto.