Najbardziej popularne czajniki do kuchni

Jednym z najbardziej potrzebnych i niezbędnych sprzętów w każdej kuchni jest czajnik. Wykorzystuje się go nie tylko do podgrzewania wody na kawę lub herbatę i większość osób nie wyobraża sobie bez niego codziennego funkcjonowania. Ten niepozorny sprzęt dostępny jest na rynku w wielu modelach wyposażonych w różne funkcje, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając idealny czajnik, który będzie służył przez lata.

Na co zwrócić uwagę kupując idealny czajnik?

czajniki

Pierwszym elementem, który charakteryzuje czajniki, jest ich pojemność. Powinna być ona dopasowana do potrzeb użytkowników. W przypadku, gdy woda z reguły gotowana jest dla 2 osób, warto wybrać mniejszy model. Duże rodziny oraz osoby często przyjmujące gości powinny zdecydować się na czajnik o większej pojemności, która wyniesie przynajmniej 1,7 litra. Dopasowanie odpowiedniej pojemności urządzenia pozwoli na oszczędne grzanie wody i przyczyni się do zmniejszenia rachunków za gaz lub prąd. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj grzałki czajnika. Większość modeli posiada grzałkę spiralną lub płytową, przy czym pierwsza z nich zużywa mniej mocy. Kolejnym ważnym elementem jest tworzywo, z jakiego został wykonany czajnik. Tu wybór zależy od preferencji oraz upodobań kupującego.

Kliknij tutaj, by sprawdzić ofertę czajników.

Najpopularniejsze rodzaje czajników

Najbardziej popularnymi rodzajami czajników są czajniki na gaz oraz czajniki elektryczne. Czajniki tradycyjne (czyli gazowe) są dedykowane kuchenkom gazowym, wykonane są ze stali nierdzewnej oraz bardzo często pokryte są emalią. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej będą pasowały do każdego rodzaju kuchni. Co ważne, czajniki emaliowane długo utrzymują temperaturę nagrzanej raz wody. Nowszym, nie mniej popularnym typem są czajniki elektryczne. Odznaczają się niesamowitą wygodą ich użytkowania, dodatkowo są tanie oraz bardzo lekkie. Zalicza się do nich także czajniki bezprzewodowe. Z uwagi na to, że coraz więcej osób posiada kuchenkę indukcyjną w swoim domu, producenci oferują też nowoczesne czajniki na indukcję. Mogą być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej jak i emaliowane. Najczęściej są to czajniki z gwizdkiem, dzięki czemu sposób korzystania z nich jest bardziej komfortowy.