Na co zwrócić uwagę wybierając fotel do biurka dla dziecka?

Fotel do biurka dla dziecka powinno być odpowiednio dobrane. Dzieci spędzają w pozycji siedzącej tyle samo czasu co dorośli. Najpierw siedzą w szkolnych ławach a następnie w domu przed biurkiem. Jak wybrać krzesło dla ucznia?

Najważniejsza regulacja
Możliwość regulacji jest podstawa wygodnego, ergonomicznego fotela do biurka dla naszego dziecka. Regulowana wysokość siedziska, oparcie, które dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, czy regulowane podłokietniki, które przynoszą ulgę ramionom i rękom to podstawa wygodnego siedzenia za biurkiem.

Niezmiernie ważna jest regulacja wysokości siedziska. Nogi dziecka muszą stać na ziemi, a idealne zgięcie nóg to kąt prosty w kolanach.

fotel obrotowy do biurka
Fotel obrotowy do biurka

Bezpieczeństwo
Fotel obrotowy musi być bezpieczny. Powinien opierać się na pięcioramiennej podstawie, która jest dużo bardziej stabilna i bezpieczna, niż podstawa czteroramienna.

Kółka fotela obrotowego muszą mieć funkcję samo hamowania. Warto również pamiętać, że twarde kółka lepiej sprawdzą się na miękkiej powierzchni, a miękkie koła dużo lepiej poradzą sobie z twardym podłożem.

Wygoda
O wygodę zadba wystarczająco miękkie siedzisko i oparcie, które przystosuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Fotel do biurka dla dziecka oprócz tego, że powinno być ergonomiczne i wspierać jego zdrowy rozwój, powinno różnie być kolorowe, zabawne, wesołe i nowoczesne. Ciekawy design w pokoju dziecka jest tak samo ważny, jak w pokojach dorosłych. Wesołe kolory sprawią, że pokój dziecka będzie jasny i radosny. Piękny pokój,w którym są atrakcyjne meble, to wesołe dziecko.