Na co dzień i od święta

Komunia dziecka, urodziny babci, czy rocznica ślubu to rodzinne uroczystości, które wymagają wyjątkowej oprawy. Jest to idealny moment, by wyjąć piękną porcelanę. Jak wybrać porcelanę, by cieszyła nasze oczy w czasie najważniejszych rodzinnych uroczystości? 

Oprawa jest najważniejsza

Poszukując porcelany, która będzie spełniała nasze wymagania przez długie lata trzeba bardzo dokładnie zastanowić się nad stylem, w jakim ma być wykonana. Czy interesująca jest dla nas klasyka, czy może  wolimy nowatorskie formy i kolory? 

Porcelana marki Ćmielów jest przykładem klasycznych rozwiązań. Przez długie lata była produkowana wyłącznie w białym kolorze. Dziś bardzo często jest zdobiona delikatnymi dekorami albo powstaje w nowoczesnym, kolorowym wydaniu. 

Wybierając porcelanę warto pamiętać, że wyszukany, ekstrawagancki wzór po kilku latach może się znudzić i wyglądać na niemodny. Stonowane, delikatne elementy dekoracyjne zawsze będą w modzie. 

Szyte na miarę

Prawdziwa porcelana może okazać się sporym wydatkiem. Fajans lub wyroby porcelanopodobne znajdziemy w niższej cenie, ale trzeba mieć świadomość, że nie jest to tak trwały materiał jak porcelana. 

Warto zastanowić się, jak duży komplet porcelany będzie nam potrzebny. Zestaw obiadowy, który ma być używany na eleganckie uroczystości powinien składać się z 12 elementów. Miło jest również używać eleganckiej porcelany na co dzień. Taki komplet może być dostosowany wyłącznie do naszych codziennych potrzeb. Tradycyjną porcelanę, taką jak porcelana marki Ćmielów, można kupić na sztuki. Producenci przez wiele lat sprzedają każdą linię stylistyczną więc powoli można kompletować wybrany zestaw.