Mozaika kamienna – na podłogę czy na ścianę?

Klienci pokochali mozaiki. Coraz częściej i chętniej ozdabiają nimi swoje przestrzenie. Mozaika kamienna to bardzo wdzięczny materiał, który z przytupem wszedł do naszych mieszkań i domów i jak wskazują aktualne trendy – bardzo dobrze się u nas czuje. Taki wzór może być zastosowany zarówno na podłodze, jak i na ścianę. Gdzie i jaką mozaikę zastosować?

Popularność mozaiki kamiennej

Ci, co bacznie obserwują aktualne trendy wnętrzarskie wiedzą, iż od jakiegoś czasu kamień wiedzie prym jako jeden z lepszych materiałów służących do wykończenia wnętrz. Ponadto, kamień doskonale komponuje się z tak teraz modnym betonem oraz drewnem. Całość świetnie bowiem wpisuje się w klimat skandynawski, minimalistyczny, rustykalny czy klasyczny.

Mozaika kamienna na podłodze

Już 30 lat temu stosowano mozaiki kamienne na zewnątrz. Teraz jednak, mozaika kamienna wkracza do naszych wnętrz – https://www.banyo.pl/pl/menu/mozaika-kamienna-296.html. Idealnie ozdobić można nią podłogę w kuchni, w łazience, w korytarzu czy w nawet w salonie. Niesymetryczne kształty, ciekawe wzory i bardzo różne kolory sprawiają, że taka podłoga nie wymaga już innych dodatków. Jest elegancka i stylowa. Na podłogach zdecydowanie dominują mozaiki kamienne w kolorach ciemnych.

Mozaika kamienna na ścianach

Producenci dają w tej materii klientom naprawdę szerokie pole do popisu. W marketach, sklepach z materiałami do wykończenia, w internie jest niezliczona ilość wzorów takich mozaik kamiennych. Świetnie one się sprawdzą jako ozdoba w kuchni, na ścianie w salonie czy jako fragment ściany w sypialny. Tu, dominują kolory kojarzące się z elegancją i estetyką, takie jak biele, beże, lekkie szarości, kolory pudrowe oraz piaskowe. Ważne jest jednak, by nie przesadzić z jej ilością.

Ceny

Tyle ile różnych producentów i wzorów mozaik, tyle cen. Cena za 1 sztukę takiej mozaiki może wynosić od 30 do nawet 150 zł. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić na żywo, jak prezentuje się dana mozaika oraz, czy nasz wybór wkomponuje się w nasze wnętrze i będzie do niego pasowała pod względem kolorystycznym.