Lamelka – idealna do łączenia paneli

Łącznik lamelowy to produkt powszechnie wykorzystywany w branży stolarskiej. Jego wybór jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać lamelki idealnie dostosowane do rodzaju wykonywanych prac z zakresu łączenia drewnianych elementów.

Lamelka to niewielka, owalna lub elipso-kształtna płaska płytka  wykonana z z prasowanego drewna. Uprzednio jest ona umieszczana w we wyfrezowanych rowkach wewnątrz deski czy też sklejki. 

Lamelka – element składowy nowoczesnych paneli

Lamelka wykorzystywana do łączenia paneli jest dostępna na rynku w  postaci cienkiej, drewnianej, fornirowanej czy też laminowanej listewki. Jej długość oraz szerokość jest odpowiednio dostosowywana do wybranego przez klienta modelu paneli podłogowych.

Tego typu łącznik, niezależnie od rodzaju wykończenia jest pokryty  warstwą matowego lakieru wodnego. Jest to produkt w pełni bezpieczny dla wszystkich domowników często przebywających w pomieszczeniu, w którym to podłoga jest udekorowana panelami, łączonymi przy pomocy lamelek. Używany do impregnacji paneli lakier charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wysoką temperaturę. 

Łączniki meblowe – szybkie i sprawne łączenie różnorodnych elementów 

Lamelka meblowa pozwala na niezwykle szybkie, trwałe oraz  precyzyjne połączenie wielu elementów drewnianych czy też drewnopochodnych. Łączenie przy użyciu lamelek przypomina połączenie na tak zwane obce pióro. Jest ono niewidoczne oraz wymaga użycia jedynie niewielkiej lamelownicy, wyposażonej w precyzyjne przykładnice. Tego typu łączniki znalazły powszechne zastosowanie w stolarstwie.