Kreatywne dekoracje ścian

Nie każdy lubi proste, minimalistyczne wnętrza, które niczym się nie wyróżniają. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się zabieg aranżacyjny, który polega na przeznaczeniu jednej ściany na dekorację. Możliwości jest wiele, choć zazwyczaj wybieramy cegłę, kamień, tapety albo beton architektoniczny. Jaką dekorację na ścianę wybrać?

Kamień albo cegła

modne dekoracje ścian w łazienceKamień albo cegiełki na ścianę to bardzo dobre rozwiązanie, które jest obecnie wykorzystywane w wielu nowoczesnych aranżacjach. Wystarczy wybrać ścianę i ułożyć cegiełki czy kamień w taki sam sposób jak zwykłe płytki. Taki materiał można przycinać, jego montaż jest dość prosty, choć oczywiście tego typu prace wymagają precyzji. Najczęściej ściany z kamienia czy cegły układa się w salonie na ścianie, na której znajduje się telewizor.

Dekoracyjna tapeta na ścianę

Tapety przeżyły już swoje lata świetności, później na jakiś czas zniknęły, aby ponownie cieszyć się zainteresowaniem. Obecnie tapety bardzo często wykorzystuje się jako forma dekoracji na jednej ze ścian. Oczywiście nie chodzi o to, żeby wytapetować całe pomieszczenia, ale jego niewielki fragment. Wybór tapet jest ogromny, także każdy może znaleźć wzór odpowiedni dla siebie.

A może beton architektoniczny?

Beton architektoniczny jest bardzo modny i wiele osób decyduje się na takie ściany, ale można położyć ten materiał również na podłodze. Beton może mieć różne kolory, nie tylko szary. Można zdecydować się na przykład na położenie betonu w białym kolorze. Dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, a nawet rustykalnych. Beton może mieć różną fakturę, na to również warto zwrócić uwagę, dostępny jest taki o gładkiej, jak i chropowatej powierzchni.

Dekoracja ściany to bardzo dobra opcja, szczególnie jak zależy nam na tym, żeby wnętrze nabrało niebanalnego, ciekawego charakteru.