Jakie są najczęściej kupowane rodzaje koców?

Wieczorne leżenie przed kominkiem i kocem to piękna sprawa. Do kompletu brakuje tylko odpowiedniego winka i nastrojowej muzyki, ale można to w pełni załatwić, by czuć się jeszcze lepiej. Warto zwrócić uwagę na to, że koc nie musi być wcale tylko przeznaczony na takie okazje lecz może doskonale sprawdzać się podczas pikników, czy też jako nakrycie na noc. Biorąc pod uwagę, że obecnie producenci tworzą coraz to nowe rodzaje koców, postanowiliśmy zrobić krótki ich przegląd. Aby zapoznać się z efektami naszego researchu, zachęcamy was do przeczytania naszego tekstu.

Zacznijmy od rozmiarów

Rozmiar koca ma ogromne znaczenie. Trzeba sobie zawczasu zdać sprawę z tego, do czego będzie służyć nam taki koc. Czy też będzie to produkt, który będzie służyć dzieciom, bo w takim przypadku koce o rozmiarach 80×80 cm będą jak najbardziej wystarczające, czy też będziesz potrzebować ogromnego koca, pod którym będzie miała się przykryć cała rodzina. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się koc o rozmiarze 200×240 cm, a dodatkowo świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych pikników.

Nie zapominajmy o tym, że koce mają na celu również przykrycie łóżka, sofy czy kanapy, więc trzeba kierować się przy zakupie roztropnością. Oczywiście, liczy się również cena i jakość materiału, więc nie można zapominać o tych czynnikach, bo wbrew pozorom są one całkiem istotne.

Koc z wełny

koc

Wełniane koce mają to siebie, że ogromnie grzeją, dzięki czemu sprawdzają się doskonale na zimne wieczory, jak też na jesienne biwaki. Nie każdy wie, ale wełna leczy bóle stawów oraz poprawia krążenie krwi, co jak najbardziej jest świetną sprawą, szczególnie dla chorych na reumatyzm.

Koc polarowy

Koce polarowe to chyba najczęściej spotykane przedmioty na rynku. Nie dość, że są łatwe w utrzymaniu, to w dodatku świetnie sprawdzają się na letnie wieczory, gdy chcemy posiedzieć w chłodniejsze wieczory. Są bardzo przyjemne w dotyku i miłe dla skóry.

Koc z mikrofibry

Koc mikrofibrowy jest sztucznym kocem, ale nie zmienia to faktu, że jednak jest on bardzo łatwy w czyszczeniu. Na pewno jego największą wadą jest elektryczność, co nie pomaga jeżeli w domu są zwierzęta jak kot czy pies, które zrzucają duże ilości sierści.