Jaką wybrać podkaszarkę?

Utrzymanie ogrodu w dobrym stanie sprawia proporcjonalnie o tyle większą trudność, im większy jest ogród. Małe ogródki można utrzymać właściwie bez używania większej ilości narzędzi. Duży ogród wymaga tego, aby podczas prac wykorzystywać również różnego rodzaju elektronarzędzia. Podkaszarka należy do takich właśnie urządzeń.

Co to jest podkaszarka?

Podkaszarki są różne, jednak ich zastosowanie jest zasadniczo takie samo, a przynajmniej jeśli mówimy o głównym zastosowaniu. Podkaszarki są wykorzystywane do przycinania trawy w miejscach, gdzie z różnych powodów nie możemy tego zrobić kosiarką. Podkaszarki różnią się jednak między sobą dość znacząco, zatem niekoniecznie łatwe jest zdecydowanie, jaką potrzebujemy podkaszarkę, kiedy już ogrodnik decyduje się na zakup.

podkaszarka

Czym mogą różnić się podkaszarki?

Podkaszarki między sobą mogą różnić się naprawdę bardzo wieloma aspektami. Zasadniczo do najważniejszych różnic zaliczyć można:

  • rodzaj napędu (spalinowe, elektryczne),
  • elektryczne dzielimy na zasilane z sieci i akumulatorowe,
  • wszechstronnością zastosowania (mogą być tylko żyłkowe, lub z wymiennymi ostrzami),
  • wysokością obrotów,
  • mocą silnika.

To jaką podkaszarkę należy wybrać, zależy oczywiście od potrzeb. W stosunkowo małym ogrodzie wystarczy nam mała podkaszarka akumulatorowa, Jeśli mamy wymienną baterię, to możemy pracować zazwyczaj bez przerwy przez około czterdzieści minut. Do dużego ogrodu najlepiej wybrać podkaszarkę spalinową.