Jak urządzić designerskie mieszkanie?

meble designerskie do leżenia

Moda na meble designerskie jeszcze długo nie przeminie, dlatego też wciąż urządzanie całego wnętrza w stylu designerskim jest popularne. Problematyczne jest poniekąd to, że takich mebli jest bardzo wiele na rynku i nie można powiedzieć o jednym stylu ich wykonania. Różnią się materiałami, fakturami, jedne są bliskie stylowi minimalistycznemu, a inne futurystycznemu. Dlatego niełatwo jest wybrać meble do mieszkania, które ma być urządzone po prostu w stylu designerskim.

Meble designerskie do salonu

Pokój dzienny to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, ponieważ to w nim spędzamy najwięcej czasu i podejmujemy przychodzących gości. A zatem to pomieszczenie powinno być kwintesencją stylu, w jakim chcemy urządzić całe mieszkanie.

Bazą mogą być meble wypoczynkowe i stolik do kawy. Kanapy, fotele i krzesła mogą być w bardzo różnych stylach. Jednak warto poszukać mebli, które nie są wtórne i występują w pojedynczych egzemplarzach w sklepie. Wtedy nie tylko kupimy meble designerskie, ale jeszcze wejdziemy w styl eklektyczny, który jest obecnie również bardzo modny.

Wygodne i wielkie fotele, plastikowe krzesła z metalowymi nóżkami czy skórzana kanapa świetnie będą pasować do oryginalnego stolika do kawy. Może to być asymetryczny, artystycznie wygięty szklany stolik jak i drewniany stół przypominający meble z lat 70. Jeśli jest taka możliwość warto w sklepie przymierzyć do siebie wybrane meble czy pasują.

Czy potrzebne są dodatki?

Zwykle to meble designerskie „robią” stylizację, ale warto dodać też tradycyjne dodatki jak lustra, narzuty czy poduszki. Powieszenie kilku okrągłych luster o różnych rozmiarach nad kanapą czy dodanie na niej paru poduszek o różnej wielkości oraz w poszewkach, które przypominają o nowoczesnym urządzeniu mieszkania też jest świetnym pomysłem. Rośliny żywe czy sztuczne także warto wsadzić w wazony i postawić np. na stoliku, co sprawi, że aranżacja będzie bardziej przytulna w odbiorze.