Idealne lampy do nowoczesnych wnętrz

Wbrew pozorom wybór lamp do nowoczesnych pomieszczeń wcale nie jest taki prosty. Oświetlenie to ważny element każdego wnętrza, dlatego też powinno być praktyczne i efektowne zarazem. Jakie więc lampy wybrać do konkretnych miejsc, by mieć pewność, że posłużą domownikom przez kilka najbliższych lat? Podpowiedź poniżej.

Lampy do salonu

W salonie domownicy spędzają bardzo dużo czasu. To w tym miejscu wszyscy się spotykają, by podzielić się wrażeniami z całego dnia, by pooglądać TV, odpocząć na kanapie lub po prostu posiedzieć razem. Dlatego też lampy w tym miejscu powinny być odpowiednio dobrane. Zazwyczaj sugeruje się klientom, by postawić co najmniej na kilka różnych modeli, które będą odpowiedzialne za konkretny klimat w pomieszczeniu. Rozłożysta, duża lampa sufitowa jest potrzebna, gdy domownicy spotykają się ze znajomymi, gdy wspólnie oglądają telewizję lub gdy czyta się gazetę. Słabsze światło w postaci subtelnego kinkietu np. nad sofą idealnie sprawdza się, gdy domownicy chcą się zrelaksować lub uciąć sobie drzemkę. Można postawić także na efektowną lampę stojącą, która będzie prawdziwą ozdobą tego pomieszczenia.

Lampy na korytarz

Z wyborem odpowiedniego oświetlenia na korytarz mnóstwo osób ma problem. Niby jest to miejsce przechodnie, jednak to do niego najpierw się wchodzi, gdy przekracza się próg domu. Wielu domowników w korytarzu wykonuje zabiegi pielęgnacyjne przed wyjściem – panie malują się, panowie czeszą, co oznacza, że odpowiednie światło jest tutaj absolutnie wskazane. Lampy na korytarz (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-na-hol-korytarz-184.html) są bardzo różnorodne. Można znaleźć zarówno tańsze, jak i bardzo drogie modele. Zazwyczaj poleca się jednak klientom asortyment ze średniej półki cenowej, gdzie występują nowoczesne, designerskie wzory, których ceny nie odstraszają. Można wybrać więc lampy wiszące, plafony, kinkiety o mocnych kolorach, wykonane z solidnych materiałów. Bardzo modne są obecnie lampy wiklinowe, metalowe, miedziane oraz szklane, które w tym miejscu zyskują wyjątkowy i niepowtarzalny urok.

Wybór odpowiedniej lampy do konkretnego pomieszczenia ma ogromne znaczenie. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, by mieć pewność, że dokonało się dobrego wyboru. Lampa, która na stałe zagości w danym miejscu musi być funkcjonalna, musi być źródłem dobrego świstaka, ale też wizualnie powinna pasować do całej aranżacji pomieszczenia. Jej styl, charakter, kształt i wzór powinien choć w części współgrać z innymi lampami, które znajdują się w konkretnym domu, mieszkaniu lub w biurze.