Huśtawki wiszące dla dzieci: jak wybrać i czym się charakteryzują?

Wszystkie dzieci uwielbiają bawić się na huśtawkach, dlatego młode mamy i tatusiowie często zastanawiają się nad kupnem takiego akcesorium. Jedną z popularnych opcji jest huśtawka wisząca dla dzieci. Ich konstrukcja składa się z siedziska i elementów mocujących. Taką konstrukcję można przymocować do drzwi, do pręta lub drzewa – jest wiele możliwości. 

Jakie są różne rodzaje huśtawek?

W tym sklepie w sprzedaży są różne rodzaje huśtawek. Można je podzielić na kategorie w zależności od materiału użytego do produkcji siedziska. Z pomocą przychodzą więc huśtawki wiszące:

Drewniane huśtawki dla dzieci

Drewno jest materiałem całkowicie przyjaznym dla środowiska i bezpiecznym dla zdrowia dzieci. Drewniana konstrukcja nie powoduje podrażnień na skórze dziecka. Przed wyprodukowaniem siedziska drewno poddawane jest gruntownej obróbce – jest szlifowane i pokrywane lakierem wodnym, dzięki czemu nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Wysokiej jakości drewniany model huśtawki będzie cieszył Twoje dziecko przez długi czas.

Plastikowe huśtawki do zabawy

Huśtawki wiszące wykonane z plastiku przyciągną uwagę dziecka dzięki jaskrawym kolorom i oryginalnym kształtom. Jeżeli siedzisko jest wykonane z trwałego i wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nie będzie miało nieprzyjemnego zapachu i nie będzie wydzielało żadnych szkodliwych substancji. Huśtawki plastikowe są znacznie lżejsze niż ich drewniane odpowiedniki. Jeśli dziecko jest dorosłe, warto wybrać model wykonany z grubszego, wzmocnionego tworzywa sztucznego. 

Huśtawki z siedziskiem wiklinowym

Zawsze należy na takim siedzisku umieścić poduszkę. Nie zaleca się pozostawiania małych dzieci w tego typu huśtawkach, aby uniknąć ewentualnych obrażeń.

huśtawka wisząca wiklinowa

Huśtawki z tekstyliów

Dostępne są również huśtawki podwieszane, w których siedzisko wykonane jest z wytrzymałej tkaniny, a elementy zawieszenia to solidne liny. Są one odpowiednie dla starszych dzieci, ponieważ fotelik nie ma oparcia, więc dziecko może wymagać włożenia trochę wysiłku, aby w nim pozostać.