Gdzie najlepiej położyć glazurę typu płytki patchwork

marokańskie płytki na podłodze w domu

W marketach budowlanych oraz sklepach z elementami wyposażenia i wykończenia wnętrz, takimi jak na przykład glazura, od jakiegoś czasu można znaleźć naprawdę bardzo szeroki wybór pięknych płytek patchwork. To płytki inspirowane kulturą między innymi Maroka, Hiszpanii czy Tunezji. Kojarzą się również po prostu z Portugalią, gdzie bardzo często tego typu płytki służą do wykładania elewacji domów.

Płytki patchwork w Twoim domu

W Polsce patchworkowe modele płytek z www.ekspercilazienek.pl są popularne już od kilku lat. Zachwycają kolorami oraz niebanalnym połączeniem wzorów, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie delikatnego misz-maszu, jednak tak naprawdę doskonale do siebie pasują i tworzą idealną wręcz całość. Płytki tego typu można kupić w różnej kolorystyce. Dla miłośników bardziej stonowanych rozwiązań idealne będą te, które są szaro-białe. Jeżeli natomiast ktoś pragnie więcej koloru we wnętrzu, może wybrać płytki z różnymi odcieniami niebieskiego, zielonego, żółtego. Istnieje naprawdę bardzo wiele połączeń kolorystycznych we wzorach.

Gdzie najlepiej położyć płytki patchwork

Do jakich pomieszczeń płytki patchwork sprawdzą się idealnie? Rozwiązań jest kilka i warto rozważyć nie tylko jedno w swoim domu. Tego typu płytki pięknie prezentują się po prostu na podłodze. Idealnie współgrają z podłogą drewnianą w domu – można zatem za ich pomocą wyłożyć na przykład część podłogi w aneksie kuchennym, łącząc je z podłogą drewnianą w pozostałej części salonu. Dobrze będą wyglądały również w łazience. Poza tym świetnie prezentują się one na klatkach schodowych, korytarzach czy wiatrołapach. Drugi sposób ich zastosowania to położenie ich po prostu na ścianie. Można wyłożyć nimi zatem ścianę w kuchni w okolicy mebli, albo w łazience w strefie mokrej. Stanowią niebanalną dekorację, oraz są doskonałym dowodem na to, że właściciel mieszkania zna się na nowych trendach w urządzaniu wnętrz.