Fotel bujany w nowoczesnym wnętrzu?

Fotele z funkcją bujania kojarzą się z lenistwem w wiejskim domu babci. Jednak dziś fotele bujane wyglądają zupełnie inaczej. Czy można wybrać fotel do nowoczesnego designerskiego wnętrza? 

Jak wygląda nowoczesny fotel bujany?

Fotele bujane, które dziś prezentują nam designerzy znacząco odbiegają wyglądem od foteli, które pamiętamy z dawnych czasów. Dziś fotele mają ciekawe kształty i są robione nie tylko z drewna oraz wikliny. 

Bardzo ciekawie w salonie będzie wyglądał fotel bujany tapicerowany w kształcie fotela uszaka na metalowym stelażu. Fotel jest bardzo wygodny. Pozwala odpocząć i odprężyć się. Jednocześnie wygląda elegancko i będzie ozdobą każdego salonu, który nawiązuje dl klasyki. Niestety nie w każdym salonie się sprawdzi, gdyż wymaga dosyć dużo miejsca. Istnieje również możliwość kupna fotela z wygodnym podnóżkiem.

Bardzo wygodne są również fotele bujane inspirowane fotelami Egg. Duże, zapraszające do odpoczynku, bez trudu wkomponują się w każdy nowoczesny salon. 

Ciekawym, ultranowoczesnym fotelem jest bujak, którego opływowe siedzisko wyprodukowane jest z tworzyw sztucznych. Najczęściej są to polipropylen lub szkło akrylowe. Stelaż oraz płozy są z metalu bądź drewna. Taki fotel bujany jest niebanalną ozdobą wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego, gdzie właściciele przywiązują dużą wagę do materiałów. Fotel, na którym będą kolorowe poduchy w intensywnych odcieniach, czy zwierzęca skóra może stać się najciekawszym elementem wyposażenia salonu.