Dodatkowe funkcje w prowadnicach

Odpowiednio dobrane prowadnice do szuflad pozwalają na sprawne korzystanie, nawet z tych największych i najbardziej obciążonych szuflad.
I choć standardowe prowadnice mają po prostu ułatwić i umożliwić ich wysuwanie, to na rynku znajdziemy też prowadnice szufladowe, które wyposażone są w dodatkowe funkcje: https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/okucia/prowadnice.html.

Dodatkowe funkcje prowadnic do szuflad

prowadnica

Wśród wielu modeli różnego rodzaju prowadnic do szuflad, warto zwrócić uwagę na te, które umożliwiają ciche i delikatne domykanie szuflad. Tego typu mechanizm przede wszystkim zapobiega trzaskaniu frontu szuflady o korpus mebla, przy czym tez oczywiście znacząco podnosi sam komfort użytkowania szafek. Kolejna dodatkowa funkcja jakie mają prowadnice do szuflad jest funkcja znana jako push to open, która to pozwala na otworzenie szuflady poprzez jej delikatne naciśnięcie. To świetne rozwiązanie, które na pewno doskonale sprawdzi się szczególnie w przypadku mebli kuchennych, które są zwykle często otwierane, a ta dodatkowa funkcja umożliwi ich otwieranie nawet za pomocą łokcia lub kolana. Z koeli zamknięcie szafki odbywa się poprzez jej dociśnięcie do frontu. Wszystkie tego typu udogodnienia są niezbędne w kuchni, gdzie najczęściej korzysta się z szuflad. Warto więc pomyśleć o tych mechanizmach podczas montażu szafek, bo choć są one standardowo trochę droższe od tych podstawowych wersji prowadnic do szuflad, to znacznie ułatwiają funkcjonowanie.