Dlaczego antyramy są tak popularne?

Antyramy bardzo szybko zdobyły serca i ściany wielu ludzi i ich mieszkań. Stały się jednym z podstawowych sposób na uatrakcyjnienie danego pomieszczenia i umieszczenia w nim czegoś, co sprawi, że będzie ona posiadało o wiele więcej charakteru i pazura.
Dlaczego jednak to właśnie antyramy zdobyły taką dużą popularność? Czym sobie na to zasłużyły?

Czym jest antyrama?

Nazwa ta może wydawać się nieco dziwna i o niewiadomym pochodzeniu, jednak gdy tylko pozna się jej znaczenie, bardzo szybko dochodzi się do wniosku, że przecież to tak proste i logiczne.
Gdy patrzy się na obraz, widzi się wokoło niego ramę. Gdyby usunie się ramę i pozostawi sam obraz, uzyska się dokładnie to, co nazywa się antyramą, czyli inaczej brakiem ramy. Prawda, że to bardzo proste?

Zalety antyramy?

Jednak tak właściwie, dlaczego to właśnie taka forma zabezpieczenia dzieł i plakatów zdobyła tak dużą popularność? Spowodowało to kilka zalet, wobec których nie da się przejść obojętnie.
Jest to przede wszystkim bardzo niska cena. Koszt ramy do obrazu często sięga nawet kilkuset złotych i to w przypadku tych ram, które zostały wykonane z niezbyt drogiego drewna. Antyrama, nawet ta największa i najdroższa, bo wyposażona w szkło, a nie w pleksi, nie powinna kosztować nawet 100 złotych.

Po drugie antyramy zajmują znacznie mniej miejsca i mniej ważą, dzięki czemu ich montaż i umiejscowienie na ścianie jest o wiele prostsze.
Nie można również zapominać o tym, że sam wybór określonej antyramy i umieszczenia w niej danego dzieła jest banalnie wręcz prosty. Po pierwsze z tego powodu, że plakaty i poszczególne antyramy produkuje się w standardowych wymiarach, co powoduje, że nie ma problemu z zakupem antyramy do żadnego plakatu. A samo umieszczenie go w niej, polega po prostu na rozpięciu i ponownym zapięciu kilku spinek wokoło pleksi.