Czy opłaca się odnawiać uchwyty do mebli samemu?

Uchwyty do mebli bywają zróżnicowane. Dlatego też przed ich zakupem warto się zastanowić, żeby nie popełnić żadnej aranżacyjnej gafy.

Rodzaje uchwytów do mebli

W sklepach można spotkać uchwyty do mebli w formie gałki. Jest to dość ładna forma aranżacyjna, lecz nie zawsze praktyczna. Taka gałka łatwo się brudzi, a przy większych wstrząsach może popękać. Lepiej prezentują się prostokątne uchwyty do mebli. Po pierwsze nie ma problemu z ich przymocowaniem. Po drugie czyszczenie ich to nie jakaś wielka filozofia. Ponadto, nie da się ich nadmiernie wyeksploatować, bo to kwestia kilku lat. Poza tym uchwyty ze stali czy żelaza są odporne na wilgoć, czy parę wodną.

A co zrobić, gdy już nieco stracą na połysku?

Tak naprawdę są dwa wyjścia. Pierwsze to hurtowo wymienić wszystkie uchwyty do mebli (https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/uchwyty-meblowe.html) i przymocować nowe, których blask będzie widoczny z daleka. Drugie trudniejsze rozwiązanie to odmalować ręcznie wszystkie uchwyty meblowe w całym domu i w ten sposób przywrócić im dawną świetność. Jest to żmudne i karkołomne wyzwanie. Najpierw trzeba dopasować odpowiedni kolor farby. Potem okleić wszystkie uchwyty taśmą, by cały mebel nie uległ zabrudzeniu.

Na koniec z pomocą małego pędzelka pomalować powoli i dokładnie wszystkie meblowe uchwyty. Trzeba pamiętać o tym, by przy okazji wywietrzyć całe mieszkanie. Zapach farby bowiem z pewnością przepełni całe pomieszczenie. Może i jest to dość oszczędna propozycja, za to przysparza wiele pracy.