Czy nowe mieszkanie od dewelopera jest droższe niż używane?

Wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania krąży powszechne przekonanie, ze mieszkania deweloperskie są dużo droższe od mieszkań starych. W związku z tym faktem podejmują decyzję o poszukiwaniu mieszkań na sprzedaż znajdujących się na rynku wtórnym. Jak się okazuje nie do końca jest to prawda, ponieważ wiele mieszkań używanych jest dużo droższych od mieszkań nowych, dlatego nie warto generalizować i najlepiej samemu to sprawdzić.

Czy nowe mieszkanie od dewelopera jest droższe niż używane?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. Przede wszystkim mieszkanie używane nie zawsze jest mieszkaniem starym. Niektórzy kupują nowe mieszkania we Wrocławiu – Krzykach od dewelopera (zobacz np. te mieszkania deweloperskie Wrocław Krzyki), mieszkają w nim rok, a następnie decydują się je sprzedać.

Jak się okazuje, takie mieszkanie często jest dużo droższe od mieszkania nowego, ponieważ jest już w pełni umeblowane, co niejednokrotnie wpływa na jego horrendalnie wysoką cenę. Ponadto warto też zwrócić uwagę na metraż danego mieszkania. Jeżeli jest ono większe od mieszkania nowego z rynku pierwotnego, to jego cena na pewno będzie wyższa i to nie podlega żadnym wątpliwościom.

Które mieszkanie bardziej opłaca się kupić – nowe czy używane?

I w tym wypadku również zaczniemy od słów „to zależy”. Jeżeli mamy do dyspozycji siedemdziesięciometrowe mieszkanie w pełni umeblowane, w którym ktoś wcześniej mieszkał za kwotę niewiele wyższą od nowego mieszkania pięćdziesięciometrowego, które wymaga wykończenia, to oczywistym jest, że opcja numer jeden będzie dla nasz lepszym rozwiązaniem. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto wszystko na spokojnie przekalkulować.