Czy drewniane drzwi wewnątrzklatkowe to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że drzwi wewnątrzklatkowe to niezwykle istotny element wyposażenia każdego mieszkania. Są one nie tylko zabezpieczeniem przed włamaniami, lecz także pozwalają wyciszyć mieszkanie, czy też zapobiec dostawaniu się do niego ziemnego powietrza z korytarza. Nie dziwi zatem zupełnie to, że tak wielu mieszkańców przykłada ogromną uwagę do tego, z jakiego materiału takie drzwi są wykonane. Często polecanym rozwiązaniem są modele drewniane. Czy warto je wybrać?

Zalety drzwi drewnianych

drzwi wewnątrzklatkowe

Jakie są najważniejsze zalety drewnianych drzwi wewnątrzklatkowych? Co sprawia, że to właśnie po nie powinno się sięgnąć, jeśli szuka się nowych drzwi tego typu?
Na pewno istotną zaletą takiego modelu jest jego wygląd. Drewno jest bardzo eleganckie, a także luksusowe, więc z pewnością drzwi takiego rodzaju będą rzucały się w oczy i poprawiały estetyczny aspekt mieszkania.
To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz tego są one bardzo mocne i trwałe, więc stanowić będą skuteczne zabezpieczenie majątku.

Wady drzwi drewnianych

Czy drzwi wewnątrzklatkowe drewniane, które mają przecież tak wiele zalet, mają również i jakieś wady? Co może stać na przeszkodzie podczas ich kupowania?


Zdecydowanie najważniejszą wadą takich drzwi jest oczywiście ich cena, ponieważ modele drewniany zaliczane są do zdecydowanie najdroższych na rynku. Co więcej, jeśli chce się, aby pięknie się prezentowały przez długie lata, a także skutecznie chroniły domostwo, koniecznie trzeba je od czasu do czasu impregnować specjalnymi środkami chemicznymi, które również nie są tanie. Dodatkowo sam proces impregnacji nie jest łatwy i przyjemny, ponieważ wymaga pomalowania całych drzwi.